Přihlášení do kurzu
Nacházíte se: METODA VÝUKY > PRINCIP METODY

Jak to funguje?

Angličtina metodou IMITUM pro základní školy

Každé malé dítě dokáže používat svůj rodný jazyk. Naučilo se ho jednoduše, nenásilně, a aniž by se muselo biflovat gramatiku. Jak? Neustálým posloucháním a napodobováním. Na podobném principu je založena výuka v Cool Angličtině. Bez nudné gramatiky a šprtání slovíček si vaše dítě skutečně osvojí angličtinu. Navíc angličtinu rodilých mluvčích. Připadá vám to až moc jednoduché na to, aby to mohlo fungovat?

 

Už v 70. letech se problematikou učení zabýval bulharský neurolog a psychoterapeut Georgi Lozanov. Ten zjistil, že nejlépe si člověk zapamatuje to, co vnímá nejvíce smysly. Takže když něco vidí a slyší, zapamatuje si to lépe než to, co jenom vidí.

Proto v Cool Angličtině děti poslouchají věty, které zároveň vidí. Je to jako karaoke. Zvýrazňují se ta slova, která mluvčí právě říká.

Ale to není všechno! Dr. Lozanov také zjistil, že nemá cenu se něco biflovat. Mnohem snadněji se člověk naučí to, co si zapamatuje v logickém kontextu (třeba slovíčko ve větě). Tahle logická paměť je o dost účinnější než ta mechanická, kterou využíváme ke šprtání.

Proto se s Cool Angličtinou děti nešprtají žádná slovíčka ani gramatiku. Slovíčka i gramatiku přirozeně vstřebají z celých vět. Úplně stejně se učily češtinu. Poslouchaly lidi kolem sebe, naučily se jim rozumět a nakonec je i napodobovaly (viz Paul Pimsleur). A česky uměly skvěle dřív, než se ve škole naučily gramatiku.

A aby té vědy nebylo málo, tak Dr. Lozanov také zjistil, že náš mozek je jako počítač. Když dáme uložit hodně velký soubor, tak to chvilku trvá. I mozek potřebuje čas na to, aby pořádně uložil to, co se děti naučily. Takže po učení by měly alespoň chvíli relaxovat.

Více toho o metodě najdete na webu Imitum®.
 

Gramatika se učí všude, Cool Angličtina naučí anglicky mluvit!